Oszuści nie śpią. Stale kombinują jak wyssać wasze portfele. Wykorzystują do tego najłatwiejszy i najstarszy sposób- WASZĄ NAIWNOŚĆ.

Niedawno upadł serwis kinomaniak.tv i w poszukiwaniu kilku starych filmów (m.in. „Most na rzece Kwai”)  trafiłem do serwisu chomikujfilmy.tv. Portal rzekomo oferuje możliwość oglądania filmów umieszczonych na kilku serwisach hostingowych.  Piszę „rzekomo” bo nie zamierzam płacić za sprawdzenie usługi ludziom żerującym na naiwności innych.

Oto co zobaczymy przy próbie „darmowej rejestracji”.

chomikujfilmy.tv

Podana jest kwota 2,44 zł oraz numery SMS 92559 oraz 92022.

Krótkie sprawdzenie ile kosztują te SMS i mamy odpowiednio kwoty 25 zł netto oraz 20 zł netto.

Tym razem właściciele, nawet nie pokusili się o wstawienie popularnej gwiazdki(*) przy kwocie 2,44*.

Oczywiście otwierając regulamin natkniemy się na odpowiednie zapisy:

.7. Użytkownik ponosi opłatę za świadczoną Usługę, którą może uiścić za pośrednictwem systemu płatności Moneybookers w wysokości dwa złote czterdzieści cztery grosze brutto (wpłata na adres odbiorcy: chomikujfilmytv@gmail.com) lub wysyłając sms premium:
a) sms o treści ad.2 na numer 92022 w wysokości dwadzieścia cztery złote i sześćdziesiąt groszy brutto, na okres ważności usługi 12 miesięcy.
b) sms o treści ad.2 na numer 92550 w wysokości trzydzieści złotych i siedemdziesiąt pięć groszy brutto, na okres ważności usługi 24 miesięcy.

Użytkownik jest wprowadzany dwukrotnie w błąd. Pierwszy raz, kiedy informowany jest o tym, ze rejestracja jest darmowa. Drugi raz jest nędznie oszukiwany poprzez podanie fałszywej stawki za wysłanie SMS.

 

 Aktualizacja 16-11-2014

Na stronie pojawiła się informacja:

chomikujfilmy

Może w końcu odpowiedni urząd ukrócił ten proceder ?

VN:F [1.9.16_1159]
Oceń artykuł:
Rating: 4.7/5 (22 votes cast)
Uwaga na serwis chomikujfilmy.tv - kolejni SMSowi oszuści, 4.7 out of 5 based on 22 ratings